Kollagénes bőrfiatalító eljárás
Háttér
Független kutatások bizonyítják, hogy a bőr bizonyos sejtjei késztethetők kollagén, elasztin és bizonyos enzimek termelésére, ha a látható fény 633 nm-es hullámhosszú tartományával sugározzuk be a kívánt bőrfelületet.
A kollagénes lámpa sugárzásának relatív spektruma
Optimális sugárzás a valóságos hullámhosszakon
Mi a kollagén?
A kötőszövet, bőr, csont, porc vázfehérjéje, a kötõ- és tartószövet legfontosabb alkotórésze. A kollagén a bőr kötőszövetének hetven százalékát alkotja.
Fiatalkorban még oldott állapotban található meg a szervezetben. Molekulái egymás irányába eltolhatók, vízvisszatartó képességük kiváló, ennek köszönhető a bőrünk rugalmassága.
A kor előrehaladtával azonban a kollagén egyre merevebb, oldhatatlanabb lesz, vízmegkötő képessége csökken, ezáltal a bőr rugalmatlanná, ráncossá válik.
A kollagént tartalmazó készítmények javítják a bőr vízmegkötő képességét. A kozmetikai szerek adalékanyagaként a marha bőréből, vagy tengeri állatokból vonják ki.
A 633 nm hatása
A folyamat megerősíti a bőrben lévő erek, hajszál-véredények falát, jobb vérellátást biztosít és segíti a bőr méregtelenítését.
A hidratáció növekszik, ami segíti a bőr nedvességtartalmának visszanyerését. Ezen pozitív folyamatoknak köszönhetően felerősödik sejt aktivitás, a természetes regenerálódás, és a bőr megújul.
Kezelési idő
Ajánlott kezelési idő: kúra szerűen, 5-10 alkalommal naponta 15-15 perc (elölről-hátulról). A kúrát követően kezdődik az új bőrréteg kialakulása. A szemet az erős fénytől szemüveggel védeni kell.
A lámpa nem sugároz UV tartományban, ezért nem barnít és nem lehet tőle megégni sem! A bőr esetleges kipirulását a hőmérséklet okozza, elmúlik, amint a test visszahűl.